Študenti drugega letnika magistrskega študija gradbeništva Luka Gradišar, Doron Hekič, Antonio Janevski in Jure Starc pod vodstvom mentorja dr. Bojana Časa so se 23. in 24. marca udeležili mednarodnega tekmovanja v gradnji lesenih modelov mostov v Franciji.

ENISE Bridge Challenge je tradicionalno tekmovanje študentov gradbeništva in arhitekture v mestu Saint-Étienne, ki je letos potekalo že v sedmi izvedbi. V konkurenci 34 ekip iz Francije, Združenega kraljestva Velike Britanije in Severne Irske in Slovenije so študentje naše fakultete, ki je bila letos zastopana prvič, osvojili izjemen uspeh. V izboru najboljše arhitekturne zasnove so osvojili 1. mesto, poleg tega pa so bili z 2. mestom nagrajeni še za inženirsko rešitev.

Zaradi najboljše arhitekturne zasnove bo most razstavljen na inženirski fakulteti Saint-Étienne in na Univerzi v Lyonu, kar med vsemi predstavlja najbolj ugledno nagrado.