Vabimo Vas na odprtje razstave ob 60-letnici delovanja Društva urbanistov in prostorskih planerjev Slovenije in Nagrade Maks Fabiani (za obdobje 2015 – 2017) v avli Fakultete za Gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani, Jamova 2 v Ljubljani, ki bo v sredo, 21. 3. 2018 ob 13. uri.

Razstava je bila prvič postavljena ob Dnevu društva urbanistov, 18. 11. 2017, na Gradu Štanjel. V Ljubljano na UL FGG smo jo prenesli, da bi bila bolj dostopna strokovnjakom različnih profilov, ki se ukvarjajo s prostorskim planiranjem (urbanistom, gradbenikom, geodetom, arhitektom, krajinskim arhitektom itd.) in tudi študentom teh strok.

Lansko leto je bilo za nas posebno, saj smo s spominsko razstavo obeležili 60-letnico delovanja Društva urbanistov in prostorskih planerjev Slovenije (DUPPS). Društvo je delovalo od 50-tih let prejšnega stoletja, sodelovalo na številnih zveznih in republiških akcijah ter mednarodnih kongresih, od l. 1978 pa redno letno organizira strokovna Sedlarjeva srečanja v Sloveniji. DUPPS je od l. 2000 tudi mednarodno aktivno v Evropskem svetu urbanistov ECTP-CEU ter se z uspehom udeležuje njihovih nagrad.

Poleg tega je bila ob 140-letnici rojstva Maksa Fabianija, l. 2005, ustanovljena bienalna Nagrada Maksa Fabianija za največje dosežke pri načrtovanju in oblikovanju prostora za zadnji dve leti pri nas. Zato drugi del razstave prikazuje vse nominirane in še posebej nagrajene projekte v okviru te nagrade za obdobje 2015 do 2017.

Odprtje razstave bo v avli UL FGG v pritličju.

Prisrčno vabljeni!

doc. dr. Alma Zavodnik Lamovšek