Danes je potekal še eden izmed niza tehničnih dni, ko na fakulteti gostimo učence in dijake slovenskih osnovnih in srednjih šol. Tokrat so nas obiskali učenci 8. razreda OŠ Ljubljana Prule in dijaki Srednje šole Josipa Jurčiča Ivančna Gorica. Preko različnih aktivnosti, predstavitev, kviza in zanimivih eksperimentov so spoznavali raznolik svet gradbeništva, geodezije in vodarstva in se pri tem tudi zabavali.

Dijaki in študentje so se pomerili v kvizu s področja okoljskega gradbeništva, poslušali predavanje o zeleni prihodnosti, se pomerili v igrah upravljanja z vodnimi viri, preizkušali različne gradbene materiale, izvedeli s čim vse se ukvarja geodezija, na podlagi podtalnice spoznali, kako se giblje voda v naših tleh, in še marsikaj zanimivega.