V tednu med 20. in 24. 9. je na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo potekala Poletna šola Evropske vesoljske agencije na temo opazovanja Zemlje in umetne inteligence v gozdarstvu. 55 udeležencev iz 22 držav je nabiralo nova znanja in izkušnje na področju obdelave podatkov s satelitskih daljinskih posnetkov. Udeleženci so na poletni šoli preskusili tudi sodobne rešitve za obdelavo velikih količin geoprostorskih podatkov in spoznali napredne prostorske analize.

Program, v katerem so se udeleženci spoznavali z optičnimi in radarskimi posnetki evropskih satelitov Sentinel ter tujimi in prihodnjimi odpravami, so zanje pripravili ugledni predavatelji in raziskovalci iz Ese, Nase, s tujih in slovenskih univerz, inštitutov in iz podjetij.

Več o poletni šoli lahko preberete tudi v članku na delo.si, ogledate pa si lahko tudi kratek prispevek na TV Slovenija.

Krištof Oštir
Espen Volden