Select Page

Dan odprtih vrat na FGG UL navdušil več kot 250 mladih

Na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani smo v četrtek, 19. oktobra, pripravili že 4. dan odprtih vrat. Obiskalo nas je več kot 250 dijakov in osnovnošolcev, ki so sodelovali v 15 različnih delavnicah in poizkusih.

Povpraševanje po kadru narašča

Trendi v svetu kažejo, da bo v prihodnje kader s tehniško izobrazbo močno zaželen. Slednje zaznavamo tudi na fakulteti, saj s strani gospodarstva dobimo veliko povpraševanja po naših diplomantih. Zato želimo na fakulteti s tovrstnimi dogodki mladim, ki se bodo kmalu odločali za svojo karierno pot, približati svet gradbeništva, vodarstva, okoljskega inženirstva, geodezije, stavbarstva in prostorskega načrtovanja in jim predstaviti zaposlitvene možnosti. Dan odprtih vrat tako služi kot priložnost, da mladi na neobremenjen in sproščen način spoznavajo gradbeniško in geodetsko stroko ter poklice in področja delovanja, ki iz le-tega izhajajo.

 

Dijake in učence sta pozdravila dekan FGG UL prof. dr. Matjaž Mikoš in prodekanja doc. dr. Simona Savšek

S pomočjo potresne mize so učenci iskali gradbene rešitve za večjo potresno varnost stavb

Na eni izmed delavnic so učenci snovali svojo sosesko

Svoja vrata je danes odprla FGG UL

Dijake je navdušila delavnica o grajenem okolju in svetlobi

Pogled v svet gradbeništva in geodezije

Dan odprtih vrat mladim omogoči, da preko interaktivnih delavnic spoznajo področje gradbeništva in geodezije. Tako so lahko udeleženci med drugim izvedeli, kdaj so tla zadosti trdna za gradnjo, se seznanili z zakonitostmi gradnje mostov in s pomočjo potresne mize iskali gradbene rešitve za večjo potresno varnost stavb. Študenti in mentorji so šolarjem in dijakom predstavili tudi delo geodeta, geodetske merske instrumente in osnovne tehnologije zajema prostorskih podatkov. S kratko demonstracijo smo prikazali zajem 3D podatkov z laserskim skenerjem ter delovanje sistema GNSS. Na eni od delavnic pa so zasnovali manjšo sosesko. Oddelek za okoljsko gradbeništvo je udeležencem predstavil modele podtalnice,  premeščanja rečnih sedimentov in aqualibrium.

Skip to content

Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta se strinjate z uporabo piškotkov. Več informacij

Nastavitve piškotkov na tem spletnem mestu so nastavljene na "dovolite piškotke", da vam omogočijo najboljšo možno izkušnjo brskanja. Če še naprej uporabljate to spletno mesto, ne da bi spremenili nastavitve piškotkov, ali če spodaj kliknete "Sprejmi", se s tem strinjate.

Zapri