AESOP (Association of European Schools of Planning) je Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo podelilo certifikat za izjemnost. Priznanje so dodelili magistrskemu študijskemu programu druge stopnje Prostorsko načrtovanje, ki izpolnjuje standarde kakovosti in združuje več vidikov odličnosti načrtovanja izobraževanja. Akademski načrt magistrskega programa namreč zagotavlja ravnovesje med strokovnim znanjem prostorskega načrtovanja, širšim strateškim razumevanjem sorodnih področij in strokovnim usposabljanjem preko različnih učnih pristopov kot so projektno učenje, strokovne ekskurzije, seminarji in uporaba informacijsko komunikacijske tehnologije ter geografskih informacijskih sistemov. Slednji omogočajo interdisciplinarno raziskovanje različnih vidikov regionalnega in lokalnega prostorskega razvoja in upravljanja zemljišč. AESOP je kot posebnost programa prepoznal njegovo usklajenost s slovensko tradicijo interdisciplinarne prakse prostorskega načrtovanja ter praktično usmeritev k reševanju problemov. Veljavnost certifikata za izjemnost je šest let.