Združenje siBIM v soorganizaciji s Fakulteto za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani, organizira 3. strokovno konferenco

siBIM 2017 – “Razvijamo digitalizacijo grajenega okolja”

16.11.2017, hotel Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Ljubljana

Združenje siBIM, po uspešno izvedenih dveh strokovnih konferencah tudi letos organizira konferenco siBIM 2017, tokrat s podnaslovom »Razvijamo digitalizacijo grajenega okolja«.

Konferenca se bo, kot enodnevni strokovni dogodek, odvijala 16. 11. 2017 v prijetni atmosferi hotela Four Points by Sheraton Ljubljana Mons v Ljubljani. V okviru konference bo 14. 11. 2017 potekal BIMathlon, kjer bodo skupine (inženirji, študenti, dijaki, …) tekmovale v uporabi BIM-pristopa za modeliranje gradbenih objektov. Sponzor BIMathlona je podjetje Marles hiše Maribor, d.o.o..

Tematika letošnje konference se osredotoča na:

• sistemsko implementacijo BIMa na področju grajenega okolja,
  • novosti in iniciative na področju BIMa, in
  • primere uporabe BIM-pristopa.

BIM-pristop je čedalje bolj prisoten na vseh področjih grajenega okolja (gradbeništvo, arhitektura, geodezija, geologija, strojništvo, elektrotehnika, IT). Investitorji namreč ugotavljajo, da uporaba BIM-pristopa v fazi načrtovanja poenostavi in poceni izvedbo gradnje. Prebujajo se tudi upravitelji in lastniki objektov, ki so začeli spoznavati, da detajlni BIM-model objekta lahko uporabijo za zniževanje stroškov upravljanja objektov. Številne iniciative (inštituti, dogodki, predstavitve, projekti), ki so v zadnjem letu nastali v Sloveniji, nedvomno kažejo na to, da lahko Slovenija postane vodilna v implementaciji BIM-a v regiji.

Več o sami konferenci si oglejte na spletni strani konference.

Four Points by Sheraton Ljubljana Mons

lokacija konference