Tudi v letošnjem študijskem letu bomo na tehniških dnevih fakultete gostili številne šole in njihove učence. Včeraj so fakulteto že obiskali učenci OŠ Savsko naselje iz Ljubljane, ki so z zanimanjem sodelovali v vsebinskih interaktivnih delavnicah in poizkusih. Tehniški dnevi so namenjeni spoznavanju sveta gradbeništva, geodezije in okoljskega inženirstva ter podajanju informacij o poklicnih možnostih po študiju. V letošnjem letu v okviru tehniški dni pričakujemo učence 10 šol, ki bodo sestavljali in preizkušali modele mostičkov, s pomočjo potresne mize si bodo ogledali simulacijo zgradbe med potresom ter sestavljali različne konstrukcije. Med drugim bodo spoznali tudi gradbeniške in geodetske instrumente, se pomerili v kvizu »Si želiš postati vodar« in se seznanili z modelom podtalnice.

Tehniški dan na UL FGG, 2017

Obiskali so nas učenci OŠ Savsko naselje

Kviz o vodarstvu

Učenci so spoznali model podtalnice