Portal Akademske digitalne zbirke Slovenije (ADZ)

Portal Akademske digitalne zbirke Slovenije (ADZ) omogoča profesorjem, raziskovalcem, študentom in drugim uporabnikom slovenskih knjižnic pridobivanje informacij iz elektronskih informacijskih virov, kot so e-revije in e-knjige mnogih mednarodnih založnikov ter iz digitalnih repozitorijev in tiskanih virov, ki so naročeni v slovenskih knjižnicah.

Omogočen je dostop do celotnih besedil vsebin v odprtem dostopu, kot tudi licenčnih, za katere se zahteva avtoriziran dostop na osnovi IP-naslova institucije ali prijave AAI.

Portal vključuje iskanje po COBISS+, DiKUL, iskalniku mEga NUK, iskalniku UM:NIK Univerze v Mariboru, portalu Digital : UP Univerze na Primorskem.

Do portala lahko dostopate na povezavi https://plus-adz.si.cobiss.net/opac7/bib/search preko Moje knjižnice.