Poletna šola 2018: Urbani gozd – merimo, gradimo in ozelenimo

Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo v sodelovanju s podjetjem LafargeHolcim in Zavodom za tehnično kulturo Slovenije organizira poletno šolo z naslovom:  URBANI GOZD – MERIMO, GRADIMO IN OZELENIMO.

V poletni šoli boš spoznal/a, kako načrtovati in graditi mesta prihodnosti po vzoru narave, s pomočjo znanj geodeta, gradbenika in vodarja. Meritve in projektiranje boš opravljal/a s sodobno mersko in računalniško opremo. V laboratorijih boš spoznaval/a lastnosti gradbenih materialov in proizvodov, ki omogočajo posnemanje lastnosti naravnih sistemov in procesov. Spoznal/a boš koncept akvaponičnega sistema, obstoječo leseno senco pa boš pokril/a z drenažnim betonskim tlakom. Leseno senco boš ozelenil/a z zasaditvijo rastlin/ovijalk, ki bodo dajale poleti “urbano senco”.

KDAJ: 2. do 6. julij 2018
KJE: UL FGG, Jamova 2, Ljubljana
KDO: učenci OŠ od 12. let in dijaki

Utrinek iz lanske poletne šole UL FGG – obisk smučarskega nordijskega centra v Planici.