Društvo študentov geodezije je med 26.10.2017 in 29.10.2017 organiziralo regionalno srečanje študentov geodezije (RGSM). Udeležili so se ga študentje iz Slovenije, Makedonije, Srbije in s Hrvaške. Prva dva dneva so na fakulteti potekala različna strokovna predavanja s predavatelji iz Geodetskega inštituta, Igee, Space-SI in Flycoma, prav tako pa so različne predstavitve pripravili študentje.

Na strehi fakultete je bila pripravljena kratka predstavitev aktualnega geodetskega instrumentarija, v 4. nadstropju UL FGG pa predstavitev starejših instrumentov iz vitrin. V petek je bilo organizirano tudi skupinsko tekmovanje v orientacijskem teku po centru Ljubljane s končnim ciljem na gradu.

Zadnji dan je bil namenjen strokovni ekskurziji v Planico in na Bled. V Planici je bila predstavljena kratka zgodovina skakalnic in samih skokov, po vzponu na vrh velikanke pa je asist. Tilen Urbančič opisal vsa geodetska dela povezana z izgradnjo in delovanjem letalnice.

DŠGS se lepo zahvaljuje vsem, ki so na kakršenkoli način pomagali pri organizaciji in izvedbi dogodka.