UL FGG v okviru magistrskega programa Vodarstvo in okoljsko inženirstvo (MA VOI) sodeluje s Zürich University of Applied Sciences (ZHAW) iz Švice, ki se nahaja v Wädenswilu ob Züriškem jezeru in je izrazito usmerjena v prakso in k sodelovanju z industrijo.

Sodelovanje med izobraževalnima inštitucijama omogoča pedagogom in študentom izmenjave, prakse za krajše ali daljše obdobje, z nedavnim podpisom sporazuma o sodelovanju pa je mogoče tudi opravljanje izpitov in magistrske naloge v somentorstvu na obeh inštitucijah (“double degree” od vključno študijskega leta 2018/2019). Ob zaključku študija ima diplomant tako zaključni listini (magistrski nalogi) obeh inštitucij.

Vsako šolsko leto je z vsake sodelujoče organizacije omogočeno sodelovanje 10 študentom. Kandidati, ki bi želeli sodelovati na skupnem magistrskem študiju UL FGG in ZHAW vlogo oddajo na matični izobraževalni organizaciji. Vlogo je potrebno oddati do konca novembra v letu, ko so vpisali magistrski študij (1. letnik MA VOI).

Predmeti, ki se bodo izvajali v letu 2021/2022 in jih bo možno uveljaviti v okviru »double-degree« študija, bodo objavljeni pred koncem razpisnega obdobja.

Prijavnica za študij

Prijavnici dodajte tudi (podrobneje v prijavnici):

1. dokazilo o povprečni oceni izpitov in vaj;
  2. motivacijsko pismo;
  3. življenjepis (CV).
Še nekaj osnovnih informacij o študiju Natural Resource Management na ZHAW, v katerem poteka sodelovanje:

Objectives: Students taking the MSc Natural Resource Management will develop the advanced skills required for carrying out expert work and research on practically-oriented topics with a view to real-world applica-tions. The degree will enable graduates to work in specialized and transdisciplinary teams in develop-ment, consultancy, research and industry. They will be able to take responsibility for the design and execution of complex and solution-oriented projects at a high academic level.

Profile and Majors: Within the MSc Natural Resource Management, students choose a study programme with either a socio-economic or a scientific profile. They also opt for one of the following areas of specialization, which are then explored either from the socio-economic or from the natural sciences perspective:

• Biodiversity and Ecosystems
  • Environmental systems and Food
  • Energy and Resource efficiency

The profiles and the specializations are not strictly separated:
there will be exchanges between and within the areas of specialization throughout the whole semester.

Descriptions of Modules

Application process

(scroll down to Registration & Leaflets) The official « IRO application procedure » is fully online.