Vabljeni na sejem Informativa 2018

Približuje se že 10. Informativa, sejem izobraževanja in poklicev, ki se bo tudi letos odvijala 26. in 27. januarja, med 9. in 18. uro, na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Informativa na enem mestu ponuja pregled izobraževalnih programov, dodatnega izobraževanja, vseživljenjskega učenja ter nudi informacije o poklicih in možnostih zaposlitve. Tudi letos ima Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo na sejmu svoj razstavni prostor, kjer se bomo bodočim študentom predstavili z zanimivimi vsebinami in eksperimenti. Obiščite nas v hali A!

Pestro dogajanje in zanimive vsebine

Na Informativi bomo obiskovalcem predstavili področje gradbeništva, geodezije ter vodarstva in okoljskega inženirstva, hkrati pa tudi možnosti diplomantov za zaposlitve. V organizaciji Kariernih centrov UL bo bolj podrobno predstavljen poklic inženir vodarstva, ki z veliko širino znanja pripomore k osnovnim potrebam ljudi: čisti pitni vodi, preskrbi s hrano ter varnemu in urejenemu okolju. Obiskovalci si bodo lahko ogledali model premeščanja rečnih sedimentov, s pomočjo posebne interaktivne table bodo imeli priložnost videti deformacije konstrukcije zaradi obremenitve sil ter izdelati lasten portret z IR kamero. Obiskovalci si bodo ogledali tudi avtomatsko sledenje geodetskega instrumenta tarče v prostoru ter brezpilotni letalnik (dron), ki omogoča izdelavo navideznega 3D modela, s katerim lahko tloris objekta prikažemo kot »obogateno resničnost«. Prikazane bodo številne aplikacije, za katere izobražujemo na fakulteti. Obiskovalci se bodo lahko preizkusili še v posebnem kvizu, ki z odgovori na zelo raznolika vprašanja predstavlja širok spekter dejavnosti, ki jih izvajamo na fakulteti.