Predavanje o razstavi ob 60-letnici ustanovitve Pristanišča Koper (Luke Koper)

V avli fakultete je na ogled razstava z naslovom Od Sv. Andreja do Sv. Katarine, ki je nastala ob 60-letnici ustanovitve Pristanišča Koper, današnje Luke Koper. Razstava, ki so jo pripravili v Pokrajinskem muzeju Koper, v uvodu predstavi vlogo in pomen Kopra do prve polovice 20. stoletja ter v nadaljevanju prikaže načrtovanje, začetke gradnje in postopno širitev Luke.

Ob tej priložnosti bo imel kustos muzeja, g. Ivan Simčič predavanje o razstavi, temu pa bo sledilo še krajše predavanje mag. Lilian Battelino, ki je ena naših vodilnih strokovnjakinj na področju projektiranja luških objektov in je v Luki sodelovala pri številnih gradbenih projektih. Predavanji bosta v četrtek, 5. 10. 2017, ob 12.00 uri v svečani dvorani fakultete.

Dogodek poteka v sklopu Meseca prostora 2017, ki se mu pridružujemo tudi na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani.