SLICE3D: Slovenian Centre of Excellence on 3D Geodata

Osnovni podatki:

Naslov v izvirniku: Slovenian Centre of Excellence on 3D Geodata – SLICE3D
Sodelavci: Anka Lisec, Mojca Kosmatin, Krištof Oštir, Marjan Čeh, Samo Drobne, Jernej Tekavec, Mateja Krivic, Tilen Urbančič, Gašper Mrak
Trajanje: 12 mesecev

1. september 2017 – 31. avgust 2018

Šifra: SLICE3D-H2020-WIDESPREAD-2016-2017
Vodilni partner: Univerza v Ljubljani
Vodja projekta: izr. prof. dr. Anka Lisec (UL FGG)
Partnerji:
Fondazione Bruno Kessler, Italija
University of Twente, Nizozemska

KU Leuven, Belgija

Swisstopo, Švica

Geodetska uprava Republike Slovenije

Valorisation, Nizozemska

XLAB d.o.o., Slovenija

Finančni vir: Evropska Komisija (Horizon 2020: Spreading Excellence and Widening Participation)
Ključne besede: prostorski podatki, geoinformatika, zajem prostorskih podatkov, daljinsko zaznavanje, 3D-modeliranje, kartiranje, lokacijske storitve, prostorska podatkovna infrastrukturat

Povzetek:

SLICE3D (Slovenian Centre of Excellence on 3D Geodata) je enoletni projekt, financiran v okviru ukrepov za širitev znanstvene odličnosti in širšo udeležbo znotraj programa EU za raziskave in inovacije Obzorje 2020. Namen projekta je pripraviti strategijo in podroben poslovni načrt za ustanovitev centra odličnosti. Cilj centra je prispevati k raziskovalni in znanstveni odličnosti Slovenije na področjih zajema prostorskih podatkov, 3D- in 4D-modeliranja prostorskih podatkov ter uporabniških rešitev v geoinformatiki. Želja je ustanoviti center odličnosti, ki bo srednje- in dolgoročno močno prepoznaven na evropski in mednarodni ravni.

Ključni cilji

Ključni cilji eno letnega projekta so:

• Definirati vizijo in poslanstvo novega centra odličnosti;
  • Vzpostaviti mrežo deležnikov za sodelovanje na raziskovalnih in izobraževalnih projektih ter za prenos znanja (z vključevanjem podjetij, ki delujejo v prostorski informacijski domeni, javne institucije in zainteresirano javnost);
  • Opredeliti poslovni model in pripraviti podroben poslovni načrt za bodoči center odličnosti.