Prostorski načrtovalci, krajinski arhitekti in arhitekti delujoči v okviru Društva krajinskih arhitektov Slovenije – DKAS, Zbornice za arhitekturo in prostor Slovenije – ZAPS, Oddelka za krajinsko arhitekturo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani, Fakultete za arhitekturo Univerze v Ljubljani, Oddelka za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Fakultete za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani in Društva urbanistov in prostorskih planerjev Slovenije smo skrbno proučili osnutek Zakona o umeščanju naprav za proizvodnjo električne energije iz obnovljivih virov energije – ZUOVE, ki ga je 19. 9. 2022 v javno obravnavo posredovalo Ministrstvo za infrastrukturo ter pripravili skupen odziv nanj.

Priloga:  Vsebina odziva (PDF)