Od leve proti desni: dr. Aleš Kroflič, vodilni razvijalec sistemov; dr. Dušan Ružić, koordinator razvojnih inženirskih simulacij in Rok Hafner; planer kakovosti.

Diplomanti Fakultete za gradbeništvo in geodezijo imajo gotovo zanimive in raznolike kariere na številnih različnih področjih. Tudi v avtomobilski industriji. Dva alumna UL FGG sta namreč sodelovala pri razvoju novega modela električnega vozila Renault Megane E-Tech Electric, ki v Slovenijo prihaja prihodnjo pomlad.

Dr. Aleš Kroflič in Rok Hafner, oba zaposlena v podjetju HELLA Saturnus Slovenija, sta sodelovala pri razvoju celotnega »front end-a« svetil – pri razvoju dveh verzij žarometov in dveh verzij dnevne svetilke. Dr. Aleš Kroflič je sodeloval na projektu kot tehnični vodja projekta, Rok Hafner pa kot kvalitetnik za žaromete. V podjetju HELLA Saturnus Slovenija pa je sicer zaposlen še en diplomant UL FGG, dr. Dušan Ružič, ki dela kot koordinator razvojnih inženirskih simulacij.

Na projektu sta celoten čas delala tudi dva diplomanta UL FGG – pri razvoju celotnega »front end-a« svetil.