Štipendijski program Nemške zvezne fundacije za okolje univerzitetnim diplomantom omogoča pridobitev dodatne strokovne usposobljenosti za reševanje nalog varstva okolja in ohranjanja narave v njihovih matičnih državah. Rok za naslednje prijave je v ponedeljek 5.9.2022.

Štipendijski program traja od šest do dvanajst mesecev in vključuje večtedenski intenzivni tečaj nemščine. Inštitucije, ki gostijo udeležence, so univerze, raziskovalni inštituti, podjetja in društva v Nemčiji. Najboljši štipendisti se lahko potem prijavijo tudi na 6 mesečni financirani projekt izveden v Sloveniji.

Prijavijo se lahko magistranti s katerekoli fakultete, tako, da če morebiti obstaja kakšen “newsletter” preko katerega informacijo prejmejo vse fakultete, bi bili zelo veseli posredovanja.

Prijave potekajo 2x letno, vsako leto, tako, da se informacija o DBU štipendijah, če želite, lahko objavi kar med stalne novice.

Predstavitvena brošura

Letak