Ponudnik  ProQuest je do 10. 12. 2018 omogočil možnost testiranja multidisciplinarne zbirke s celotnimi besedili člankov ProQuest Central.

ProQuest Central je multidisciplinarna zbirka podjetja ProQuest, ki vključuje več kot 39 baz podatkov s področja medicine, poslovanja, ekonomije, družbenih ved, umetnosti, vojske in multidisciplinarnih področji ter obsežno zbirko časopisov, kot so Wall Street Journal, Globe & Mail, New York Times, Times of India, Financial Times, Le Monde in The Guardian.

Kaj vsebuje ProQuest Central?

1. Med sodelujočimi založniki so Emerald, Palgrave Macmillan, Cambridge University Press, Elsevier, Taylor and Francis, Oxford University Press, Springer, nature, DeGruyter, Dow Jones, The Economist, The Economist Intelligence Unit, APA, BMJ itd.
  2. Najnovejši akademski članki s celotnimi besedili iz ključnih revij, kot so Lancet, BMJ, Nature, Science, New England Journal of Medicine in Journal of International Business Studies.
  3. Obsežne strokovne informacije o globalnem trgu, brezkonkurenčna zbirka strokovnih analiz industrij, držav, gospodarstev in trgov podjetij BMI Research, Euromonitor, Plunkett Research, Economist Intelligence Unit (EIU), Oxford Analytica, Oxford Economics in še mnogih drugih.
  4. Najbolj vplivne revije s področja poslovanja in aktualnih dogodkov z ažurnimi celotnimi besedili najbolj branih revij, med katere spadajo tudi: The Economist, New Statesman, Billboard in The New Yorker.
  5. Na voljo je najnaprednejše razmišljanje z več kot 450.000 delovnimi dokumenti naslednjih ustanov: NBER, RePEc, INSEAD in OECD.
  6. Na voljo sta tezavra MeSh in ProQuest.
  7. Poenostavljen vmesnik, ki uporabnikom pomaga pri prepoznavanju referenc za svoja dela, zbiranju referenc na ločenem zavihku in ki podpira citate, deljenje člankov ter omogoča hkratni prikaz različnih vrst vsebin.
  8. Navzkrižno iskanje in povezovanje z disertacijami in deli ProQuest.

Ponudnik bo tudi pripravil webinarje o uporabi ProQuest Central, o katerih vas bomo obvestili naknadno.

Vaše mnenje o ProQuest Central bo zelo pomembno pri odločitvi za naročilo, zato vas prosimo, da ga podate prek spletnega obrazca ali pošljete na naslov podpora@izum.si.

V času  testnega dostopa bodo izvedli webinarje, pri katerih je potrebna registracija uporabnika. Termini webinarjev so sledeči:

Datum Čas URL dogodka
25.10.2018 14:00-15:00 Registracija