Zadnji podatki kažejo, da je prometa na slovenskih avtocestah vse več. V prvih devetih mesecih letošnjega leta se je promet na avtocestah pri nas namreč povečal za 4,3 odstotka v primerjavi z istim obdobjem lani. Največ zastojev je zaznati na ljubljanski obvoznici in vpadnicah v glavno mesto. Kot je za Delo dejal doc. dr. Peter Lipar, predstojnik Prometno tehniškega inštituta Fakultete za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani, moramo za pretočnost narediti vse, kar je mogoče – od ukrepov trajnostne mobilnosti do gradnje novih cestnih površin. Prav tako bi morali zaradi dolgih postopkov umeščanja v prostor že zdaj razmišljati o prometnih rešitvah čez desetletje.

»Ko se promet preseli s sosednjih površin, se razmere teh izboljšajo. Treba je torej gledati celostno.«

Celoten članek je naročnikom dosegljiv na tej povezavi: