Univerza v Ljubljani Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo sporoča, da je umrl nekdanji profesor v pokoju dr. Bogdan Kilar.
Dr. Bogdan Kilar je bil rojen 28. 2. 1930 v Beogradu. Klasično gimnazijo in fakultetni študij je obiskoval v Ljubljani, kjer je leta 1957 diplomiral na astronomski smeri  Prirodoslovno-matematične fakultete Univerze v Ljubljani.
Leta 1957 je bil honorarni predavatelj matematike na Tehniški srednji šoli v Ljubljani. Istega leta se je redno zaposlil na Inštitutu za geodezijo in fotogrametrijo pri tehniški fakulteti Univerze v Ljubljani.
Na Geodetskem oddelku Tehniške fakultete Univerze v Ljubljani je bil prvič izvoljen za asistenta leta 1959 in sicer za področji Geodetski računi in Geodetska astronomija.
V letu 1961 je bil mesec dni na strokovnem izpopolnjevanju na Astronomskem observatoriju v Beogradu, med leti 1964 in 1966 pa je bil na specializaciji na Inštitutu za astronomsko in fizikalno geodezijo Tehniške univerze v Münchnu, kjer je leta 1971 uspešno zagovarjal doktorsko disertacijo »O uporabi sfernega ločnega preseka v geodetski astronomiji« in dobil naslov doktorja prirodoslovnih znanosti s področja geodetske astronomije.
Leta 1973 je bil izvoljen v naziv docenta za področji Geodetska astronomija in Programiranje, katerega je enkrat obnovil. Leta 1985, z obnovitvijo leta 1990, je bil izvoljen v naziv izredni profesor za področji Geodetska astronomija in Programiranje.
Bil je član Mednarodne astronomske unije (IAU), član Komisije za znanstveno delo pri Nacionalnem komitetu za astronomijo Jugoslavije, član naravoslovne sekcije Terminološke komisije Instituta za slovenski jezik SAZU ter sodni izvedenec za astronomske in sorodne znanosti.
Napisal in objavil je tri učbenike.  S prof. dr. Radošem Šumrado je izdelal program za opazovanje zvezd z astrolabom Ni 2 v SR Sloveniji.
Na takratni FAGG je bil predstojnik Katedre za višjo geodezijo, predstojnik Oddelka za geodezijo in namestnik predstojnika VTOZD gradbeništvo in geodezija.
5.12.1989 je za uspešno delo prejel priznanje ob 70. letnici FAGG.
Upokojil se je 30.9.1994.
Ob smrti cenjenega profesorja svojcem in njegovim bližnjim izrekamo iskreno sožalje.