Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo sodeluje z naravoslovnotehniško fakulteto pri projektu Erozijski procesi na obalnih flišnih klifih z oceno tveganja. Naloga geodetov pri projektu je periodično geodetsko snemanje klifov spomladi in jeseni.

Največji in najbolj znan klif v Sloveniji je Strunjanski klif v Mesečem zalivu, ki je del Krajinskega parka Strunjan. Na določenih delih je visok tudi 95 metrov. Merjenje erozijskih procesov zato danes geodeti izvajajo z brezpilotnimi letalniki, v katere so vgrajeni posebni laserski skenerji.

Kako merjenje poteka, je za Delo.si pojasnil doc. dr. Klemen Kozmus Trajkovski.

Članek je na voljo na povezavi: https://www.delo.si/novice/znanoteh/snemanje-procesov-na-zemeljskem-povrsju/  (Celoten članek na voljo le naročnikom)