Dr. Marjeta Kramar Fijavž, matematičarka, zaposlena na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani, je ena izmed treh slovenskih znanstvenic, ki so na razpisu v letu 2018 uspešno pridobile COST Akcijo. Vodenje takšnih Akcij je čast in odgovornost, saj uspešne Akcije omogočajo preboj novih znanstvenih idej, spreminjanje zakonodaje, vplivanje na financerje znanosti in dvig statusa odličnosti sodelujočih partnerjev in partneric.

COST (European CO-operation in Science and Technology) je medvladni okvir za sodelovanje raziskovalnih organizacij iz različnih evropskih držav na področju znanosti in tehnologije. Ta mehanizem financiranja deluje že od 1970-ih let dalje in omogoča raziskovalcem, industriji in zakonodajalcem to, za kar ponavadi ni sredstev, in sicer medsebojno mreženje, izmenjavo perspektivnih kadrov ter pisanje znanstvenih objav na področjih, ki so najbolj aktualna.

Glavni cilj Akcije dr. Marjete Kramar Fijavž z naslovom “Matematični modeli za medsebojno dinamiko v omrežjih” je združiti vodilne skupine v Evropi, ki se ukvarjajo z analiziranjem matematičnih modelov za različne dinamične sisteme na omrežjih.

Več o Akciji dr. Marjete Kramar Fijavž in o samem razpisu lahko preberete na povezavi: http://bit.ly/2NKhXoq