Pri predmetu praktično usposabljanje smo v sodelovanju s Kariernimi centri Univerze v Ljubljani imeli za študente univerzitetnega študija Gradbeništvo in Operativnega gradbeništva ekskurzijo v DARS na Vranskem, LINEAL v Mariboru in POMGRAD v Murski Soboti. Študenti so se seznanili z delovanjem treh različnih organizacij na področju vzdrževanja, operative in konstruktive.

V enoti Vransko so nam predstavili sezonske aktivnosti.

V podjetju Lineal je direktor Dušan Ogrizek predstavil kaj v podjetju pričakujejo od mladih, ki se vključujejo v delovni proces. Iztok Zabreznik je predstavil nove tehnologije v okviru potekajočih projektov na Šentilju in v Laškem.

V Pomgradu nam predstavili izgradnjo EXPO paviljona, vodja kadrovske službe Mojca Kovač je predstavila postopek izbora in sprejema študentov na praktično usposabljanje. Mentorja letnikov Matej Maček in Matej Kušar strokovno komentirala različne vidike gradnje objektov na poti.