Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo bo tudi letos sodelovala na 32. mednarodnem sejmu gradbeništva, energetike, komunale in obrti – MEGRA, ki bo potekal od srede, 8. marca, do sobote, 11. marca, v Gornji Radgoni. V sklopu strokovnega programa in spremljajočega dogajanja na sejmu bodo sodelovali tudi sodelavci in študentje naše fakultete.

Letošnji program sestavlja polno zanimivih aktivnosti

Na otvoritvenem dnevu sejma se bodo naprej posvetili ženskam v znanosti, zato na to temo pripravljajo okroglo mizo z naslovom Ženske v gradbeništvu, na kateri bosta med drugimi sodelovali tudi dekanja Fakultete za gradbeništvo in geodezijo prof. dr. Violeta Bokan Bosiljkov in Katja Jenko, magistrska študentka gradbeništva in predsednica Društva študentov gradbeništva. Četrtek bodo namenili energetiki, v petek sledi dan izobraževanja v gradbeništvu, soboto pa bodo posvetili dan obrtnim dejavnostim.

FGG se bo na sejmu predstavil s svojo stojnico

Od srede do petka bo Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo na sejmu imela tudi svojo stojnico. Medtem ko se bodo na velikem zaslonu vrteli novi promocijski filmčki, bodo za odgovore na vsa dodatna vprašanja skrbeli študentje gradbeništva in geodezije. Med drugim bodo na svoji stojnici predstavili razne modele konstrukcij, ki jih bodo lahko obiskovalci tudi sestavljali, tablico z obogateno resničnostjo in dron.

V petek brezplačen prevoz in vstop za študente

Ker bo v petek potekalo tudi tekmovanje v gradnji mostov iz špagetov – Ali je kaj trden most? – in ker FGG ekipa potrebuje domače navijače, bo naša fakulteta za študente, ki bi se radi udeležili sejma MEGRA, organizirala brezplačen avtobusni prevoz in jim zagotovila prost vstop na sejem.

Več informacij o samem programu lahko najdete na spletni strani sejma.