V soboto, 8. junija, bo Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) v Cankarjevem domu ponovno gostila najboljše mlade raziskovalce. Na tradicionalnem dogodku Zotkini talenti bodo namreč razglasili rezultate državnih tekmovanj iz znanja in srečanj mladih raziskovalcev. Veliki sprejemni dvorani Cankarjevega doma pa bo potekala aleja fakultet in organizacij, kjer se bo predstavila tudi naša fakulteta.

Pripravili smo zanimive predstavitve

Mladim Zotkinim talentom bomo predstavili manjši brezpilotni letalnik (dron) in s pomočjo tabličnega računalnika prikazali, kako lahko s posebno aplikacijo fotografije iz okolja, zajete z brezpilotnim letalnikom, vidimo v 3D modelu. Na ogled pa bo tudi zanimiv model podtalnice, ki nazorno prikaže osnovne zakonitosti gibanja podzemne vode ter širjenja onesnaženja pod površjem Zemlje.