Upokojeni profesor Fakultete za gradbeništvo in geodezijo, akad. prof. dr. Peter Fajfar, je svetovno priznani strokovnjak potresnega inženirstva. Dr. Fajfar izvira iz ugledne pravniške družine – pravniki so bili njegovi starši in oba dedka. Sam se je odločil za študij gradbeništva, širša slovenska javnost pa ga že dolgo pozna kot svetovno priznanega strokovnjaka za potresno inženirstvo. Njegovi glavni raziskovalni področji sta potresno inženirstvo in dinamika gradbenih konstrukcij. Prejel je celo vrsto domačih in tujih priznanj, med drugim Zoisovo nagrado za življenjsko delo v znanosti. Je član SAZU, Inženirske akademije Slovenije, Evropske akademije znanosti in Nacionalne inženirske akademije v ZDA.

Dr. Fajfar velja tudi za enega od pionirjev računalništva v gradbeništvu. Bil je prvi, ki je na fakulteti učil računalništvo, računalniške programe pa je zelo zgodaj uporabljal tudi v raziskovalnih projektih.

O njegovem življenju, delu in kariernih dosežkih se je z njim pogovarjala novinarka Dela. Več lahko preberete v tiskanem izvodu Dela (20. 12.) ali na povezavi: https://www.delo.si/magazin/generacija-plus/niti-najboljsi-zakon-ne-pomaga-brez-nadzora/ (celoten članek je na voljo naročnikom)