V skladu s Sklepom o začetku postopka za izvolitev rektorja Univerze v Ljubljani za obdobje 2021-2025 so lahko senati članic Univerze v Ljubljani do četrtka, 25. februarja 2021, do 12. ure, Volilni komisiji Univerze v Ljubljani posredovali obrazložene predloge kandidatov za rektorja.

V skladu s predpisanim načinom je prispelo pet predlogov za štiri kandidate, in sicer za:

• dr. Igorja Lukšiča (predlog z UL FDV),
  • dr. Gregorja Majdiča (predlog z UL VF),
  • dr. Igorja Papiča (predlog z UL FE in UL FKKT),
  • dr. Antona Ramšaka (predlog z UL FMF).

Vsi kandidati izpolnjujejo formalne pogoje za kandidaturo in z njo tudi soglašajo.

Programi kandidatov so objavljeni na spletni strani Univerze.

Javne predstavitve vseh štirih kandidatov bodo potekale prek spletnih povezav ZOOM, ki bodo naknadno objavljene na spletni strani UL v treh terminih:

• v sredo, 24. marca 2021, ob 16. uri,
  • v četrtek, 25. marca 2021, ob 16. uri,
  • v petek, 26. marca 202, ob 16. uri.

Volitve rektorja bodo potekale v torek, 13. aprila 2021, na vseh 26 članicah Univerze in rektoratu hkrati. Na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo ima volilno pravico na volitvah rektorja Univerze v Ljubljani 186 zaposlenih in 775 študentov.

Povezavi: