Evropska vesoljska agencija (ESA) bo skoraj milijon evrov namenila izključno slovenskim institucijam in podjetjem. UL FGG z ESO sodeluje v projektih, septembra pa je na fakulteti potekala poletna šola ESA na temo opazovanja Zemlje in umetne inteligence v gozdarstvu. Razpisana sredstva so priložnost, da slovenske institucije naredijo prve korake v svet vesoljske industrije in dokažejo, da je vanje še vredno vlagati. Z uspešno izvedenimi projekti pri ESI se odpirajo številne raziskovalne in razvojne kot tudi poslovne priložnosti.

Na POP TV so za komentar prosili tudi prof. dr. Krištofa Oštirja, ki je povedal, da »s tem agencija skrbi, da se tudi majhna podjetja naučijo poslovati v tem visoko tekmovalnem poslu.«

Cel prispevek je na voljo na povezavi: https://bit.ly/3ncOMsG