Mentorski sistem alumnov Univerze v Ljubljani povezuje alumne UL – strokovnjake na različnih področjih – s študenti absolventi in mladimi alumni, ki šele začenjajo svojo karierno pot. Sistem omogoča neposreden dostop do strokovnjakov v praksi, ki lahko študentom pomagajo pri zaključni nalogi ali, če so študij že zaključili, pri njihovih prvih korakih na karierni poti.

V mentorski program se lahko vključite vsi alumni UL FGG in se preizkusite kot mentor za en dan ter tako omogočite študentom, da spoznajo vaše delovno mesto, njegove specifike in izzive.

Kako postanem mentor?

Prvi korak je včlanitev v Klub diplomantov UL FGG. Če še niste člani, vabljeni, da to postanete! Več informacij o Klubu diplomantov UL FGG in o tem, kako se včlanite, lahko najdete tukaj. Ko postanete član Kluba diplomantov UL FGG, na portalu alumniUL označite, da želite sodelovati v projektu mentorstvo Alumni za študente.

Mentorstvo poteka preko osvetlitve delovnega mesta (job shadowing), ki se lahko izvede fizično (8 ur) ali virtualno (več spletnih srečanj).

Več informacij o projektu mentorstvo Alumni za študente: https://www.uni-lj.si/alumni/pripravljen_pomagati/bodi_mentor/
Za vsa vprašanja pa smo vam na voljo tudi na: alumni@fgg.uni-lj.si

Alumni, povežite se s študenti in jih povabite v svoja delovna okolja!