Metrični prikaz reliefa dna Blejskega jezera – članek v publikaciji Razgledi Muzejskega društva Bled

Članek, objavljen v publikaciji Razgledi muzejskega društva Bled za leto 2018, je nastal na osnovi diplomske naloge z naslovom Izdelava metričnega prikaza dna Blejskega jezera na osnovi podatkov snemanja s sonarjem Lowrance Elite-5 HDI avtorja Jana Magyjara na prvostopenjskem študiju geodezija in geoinformatika na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani (Magyar, 2017). Soavtorji članka so še Darko Kučina z Javne agencije za civilno letalstvo Republike Slovenije, asist. dr. Klemen Kregar in izr. prof. dr. Dušan Kogoj, oba s Fakultete za gradbeništvo in geodezijo.

V članku lahko preberete, kako je potekala izdelava metričnega prikaz reliefa dna Blejskega jezera na osnovi ljubiteljskih hidrografskih meritev. Avtorji so dokazali, da je tudi na podlagi ljubiteljskih meritev mogoče pridobiti strokovno korekten končni izdelek z zadovoljivo natančnostjo. Več v članku: Metrični prikaz reliefa dna Blejskega jezera

O publikaciji Razgledi Muzejskega društva Bled:

Razgledi Muzejskega društva Bled je publikacija, ki skozi različne prispevke obravnava področja, s katerimi se ukvarjajo člani Muzejskega društva Bled. Uredniški odbor revije sestavljajo Srečo Venig, Niko Mučič in Marko Vidic, ki je tudi urednik. Naslovnico letošnje, 10. številke publikacije je oblikovala Melita Vovk, fotografije med članki pa črpajo iz digitalnega arhiva C.U.T. Bled. Izdajatelj in založnik publikacije je Muzejsko društvo Bled, Zavod za kulturo Bled. Novembra je bila publikacija izdana v 300-ih izvodih.