Spoštovane študentke, spoštovani študenti,

obveščamo vas, da bo Univerza v Ljubljani v noči med 14. 7. 2022 in 15. 7. 2022 prenesla študentsko pošto s ponudnika Gmail v storitev Exchange Online. Do svoje pošte na UL boste lahko dostopali preko vseh aplikacij, ki podpirajo Exchange online protokol, ne pa več na obstoječi način prek Gmaila. V pomoč za prenos nastavitev vam v prilogi pošiljamo navodila, kako nastaviti svoje aplikacije, da boste lahko od 15. 7. 2022 naprej dostopali do svoje elektronske pošte.

Celotna vsebina nabiralnika, ki jo imate sedaj v storitvi Gmail bo avtomatsko prenesena v vaš novi nabiralnik na Exchange Online. V vse storitve O365 se prijavljate s svojo identiteto UL, ki je oblike ab1234@student.uni-lj.si, v povezavi z vašim zaupnim geslom. Velikost vašega novega predala je 100 GB. Pri tem veljajo pravila primerne rabe elektronske pošte. Nova storitev Exchange Online omogoča bolj zanesljivo in varno komunikacijo znotraj Univerze v Ljubljani.

Želimo vam uspešno in varno rabo nove storitve!

Celoten dopis UL o migraciji e-pošte: [PDF]
Nastavitve poštnih odjemalcev študentje