V četrtek, 1. decembra, smo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo podeljevali priznanja in nagrade za študijsko leto 2021/2022, ki izkazujejo uspešnost in dobro delo zaposlenih in študentov na fakulteti.

Podelitev je s pozdravnim nagovorom otvorila dekanja fakultete prof. dr. Violeta Bokan Bosiljkov, za glasbene vložke pa so poskrbele flavtistke, članice študentskega simfoničnega orkestra Grex Symphoniacorum UL. Sledila je podelitev univerzitetne Prešernove nagrade, fakultetnih Prešernovih nagrad in Goljevščkovih nagrad, univerzitetnih in fakultetnih priznanj zaposlenim, nagrad najboljšim študentom ter podelitev nagrad najboljšim pedagogom po izboru študentov.

Univerzitetno Prešernovo nagrado je prejel Mario Farič za zaključno delo z naslovom POTRESNI ODZIV ENOSTRANSKO UTRJENIH PREKLADNIH DELOV KAMNITIH ZIDOV pod mentorstvom doc. dr. Matije Gamsa.

Fakultetno Prešernovo nagrado sta prejela:
Neja Fazarinc za zaključno delo DIGITALNI PRIPOMOČEK ZA POUČEVANJE IN UČENJE OSNOV DINAMIKE KONSTRUKCIJ pod mentorstvom prof. dr. Matjaža Dolška in somentorstvom doc. dr. Roberta Klinca.

Žan Pleterski za zaključno delo DOLOČITEV GEODETSKEGA DATUMA GEODETSKE MREŽE PLAZU URBA, pod mentorstvom doc. dr. Tilna Urbančiča in somentorstvom doc. dr. Klemna Kregarja.

Goljevščkovo nagrado sta prejela:
Aljaž Frank za zaključno delo PREDLOG SANACIJE ODLAGALIŠČA GLOBOVNIK pod mentorstvom doc. dr. Mateja Mačka.

Blaž Košorok za zaključno delo ANALIZA MOŽNOSTI OPTIMIZACIJE ENERGETSKE PROIZVODNJE HE MEDVODE NA SAVI pod mentorstvom izr. prof. dr. Andreja Kryžanowskega in somentorstvom Mitje Dušaka.

Univerzitetno in Fakultetna priznanja zaposlenim
Univerzitetno in fakultetna priznanja so dobili tudi zaposleni, ki so s svojim izjemnim delom zaznamovali letošnje leto. Letošnji dobitniki priznanj so:

Univerzitetno priznanje

asist. dr. Jernej Tekavec, je diplomiral in doktoriral na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani. Raziskovalno deluje na področju geoinformatike in 3D modeliranja, doktoriral je z oceno cum laude, njegove publikacije pa so prepoznane na mednarodni ravni. Pri pedagoškem delu kaže nadpovprečno usposobljenost in inovativne pristope, kar študenti hitro ugotovijo in cenijo.

Urška Prusnik, ki z izrednim strokovnim znanjem in veliko mero potrpežljivosti omogoča, da pedagoški in raziskovalni proces na UL FGG tečeta gladko in učinkovito. V letu 2022 pa je bila ena od ključnih oseb pri vzpostavitvi informacijskega sistema APIS.

doc. dr. Robert Klinc, ki s svojimi računalniškimi programi in spletnimi obrazci olajša vsakodnevno delo in pomaga ukrotiti birokracijo. Doc. dr. Robert Klinc je postavil in skrbi za vzdrževanje spletne strani FGG. S spletnimi obrazci poskrbi, da je izpolnjevanje avtomatizirano, kot se le da, in s tem tudi časovno manj obremenjujoče.

Projekta skupina APIS (Urška Prusnik, Andrej Vitek, Špela Šmalc, Simona Konda, Sonja Karakaš, Mateja Progar, Anja Ločičnik in Monika Golobar). Sodelavci v Projektni skupini APIS so skupaj uspešno premagovali izzive uvedbe novega sistema APIS, optimizirali protokole in delo, poleg tega pa ostalim zaposlenim, skušali s pomočjo kratkih navodil ter nasvetov, ki so jih pripravili, olajšati delo v novem informacijskem sistemu.

Nagrade so prejeli tudi študenti 1. in 2. stopnje študijskih programov, ki so v preteklem študijskem letu dosegli najvišjo oceno na posameznem študijskem programu, poleg teh pa vsi, ki so dosegli povprečno oceno 9,5 ali več.

Nagrajenci študijskih programov 1. stopnje:

• Maks Alič (GRADBENIŠTVO)
  • Manca Simončič (GRADBENIŠTVO)
  • Neja Fazarinc (GRADBENIŠTVO)
  • Hana Vidic (GRADBENIŠTVO)
  • Martina Stopar (GRADBENIŠTVO)
  • Neja Flogie (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Blažka Bojnec (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Maja Filač (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Meldin Bajramović (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Sara Šopar (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Žiga Černe (VODARSTVO IN OKOLJSKO INŽENIRSTVO)
  • Klemen Konda (TEHNIČNO UPRAVLJANJE NEPREMIČNIN)
  • Martin Ravnik Papić (OPERATIVNO GRADBENIŠTVO)

Nagrajenci študijskih programov 2. stopnje:

• Ema Kogovšek (GRADBENIŠTVO)
  • Žan Pleterski (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Nina Črnigoj (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Tadej Dolenc (VODARSTVO IN OKOLJSKO INŽENIRSTVO)
  • Luka Prezelj (VODARSTVO IN OKOLJSKO INŽENIRSTVO)
  • Gaja Medved (PROSTORSKO NAČRTOVANJE)
  • Katjuša Potočnik (PROSTORSKO NAČRTOVANJE)
  • Matjaž Kravanja (STAVBARSTVO)

Najboljši pedagogi po izboru študentov

Najboljše pedagoge so izbrali tudi študentje. Priznanja so jim podelili predstavniki študentov. Najboljši pedagogi po izboru študentov so:

•  doc. dr. Peter Lipar
  • prof. dr. Krištof Oštir
  • asist. dr. Peter Lamovec
  • prof. dr. Mojca Šraj
  • asist. dr. Marjeta Škapin Rugelj
  • prof. dr. Zvonko Jagličić
  • prof. dr. Goran Turk
  • asist. dr. Jasna Smolar
  • asist. dr. Jernej Tekavec
  • strok. sod. mag. Mojca Premuš

Iskrene čestitke vsem nagrajencem!