Na fakulteti nadaljujemo serijo tehničnih dni, na katerih osnovnošolcem na zabaven in poučen način predstavimo svet gradbeništva, geodezije in vodarstva. Tokrat so nas obiskali devetošolci iz OŠ Šentvid Ljubljana.

Preizkusili so se v zasnovi manjše, zaključene soseske enodružinskih hiš. Preko te naloge so se spoznali z osnovno organizacijo prostora, s pomenom orientacije objektov glede na strani neba, z odnosom javni prostor – zasebni prostor in s hierarhijo cest. Izvedeli so več o gradnji mostov, modele mostičkov pa so tudi sami sestavljali in jih preizkušali. Spoznavali so še mehaniko tal. Vsak objekt, ki ga želimo zgraditi, mora namreč imeti temelje, ki so zgrajeni na temeljnih tleh, ta pa so sestavljena iz različnih zemljin in kamnin, ki so jih učenci spoznali v okviru delavnice. Izvedeli pa so tudi, na kakšen način se lahko predstavijo različni prostorski podatki.