Pretekli petek smo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo ponovno gostili osnovnošolce. Tokrat so se nam na tehniškem dnevu pridružili devetošolci z OŠ Mengeš. Zanje smo pripravili štiri zanimive delavnice in jih tako popeljali v svet gradbeništva, geodezije in vodarstva.

Učence je naprej pozdravil prodekan za študentske zadeve doc. dr. Klemen Kozmus Trajkovski, potem pa so preko zanimivih eksperimentov na delavnicah spoznavali delo gradbenikov, geodetov in vodarjev. Razkazali smo jim konstrukcijsko prometni laboratorij (KPL) in jih seznanili z osnovnimi principi preizkušanja materialov. Izvedeli so, kaj so ribje steze, čemu služijo in kako jih urejamo. S pomočjo potresne mize so si ogledali obnašanje konstrukcij med potresom, seznanili pa so se tudi s prostorskimi podatki ter kako s pomočjo GIS orodja izdelamo 3D prikaz vzorčnega območja s stavbami in simulirano poplavno koto.