V sredo, 25. januarja 2023, je v Zbornični dvorani Rektorata Univerze v Ljubljani potekala svečana razglasitev 61 novih rednih profesoric in rednih profesorjev za leto 2022 z različnih področij znanstveno-raziskovalnega, umetniškega in pedagoškega dela. Nazive je podelil rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič.

Med prejemniki naziva sta tudi prof. dr. Mojca Šraj in prof. dr. Tomaž Hozjan, s Fakultete za gradbeništvo in geodezijo, oba za področje gradbeništvo in okoljsko inženirstvo.

Iskrene čestitke!

Prof. dr. Mojca Šraj

Mojca Šraj je zaposlena je na UL FGG, kjer je leta 2003 doktorirala. Raziskovalno deluje na področju hidrologije. Kot raziskovalka je delovala na TU Wien,  Columbia University in University of Colorado. Svoji najbolj odmevni deli je objavila v revijah Nature in Science. Je odgovorna urednica revije Acta hydrotechnica. Za strokovno in pedagoško delo je prejela več nagrad. Skrb za prenos znanja izkazuje z dvema učbenikoma in številnimi mentorstvi zaključnih del.

Prof. dr. Tomaž Hozjan

Tomaž Hozjan se ukvarja z računskim modeliranjem konstrukcij s poudarkom na njihovem obnašanju med in po požaru. Posveča se proučevanju povezanega prenosa toplote in vlage v običajnih pogojih in pri visokih temperaturah.  Pri tem je prepoznan in uspešno sodeluje z raziskovalci doma in v tujini. Deluje v domačih in tujih združenjih in odborih in je aktivno vpet v številne mednarodne projekte. Svoja znanja in izkušnje uspešno prepleta s pedagoškim delom, za kar prejema visoke ocene študentov.