Po daljšem premoru smo na fakulteti ponovno gostili osnovnošolce, ki so v okviru tehniških dni vstopili v svet gradbeništva, geodezije in okoljskega inženirstva in izvedeli več o poklicnih možnostih po končanem študiju. Dobro je namreč, da mlade že v osnovni šoli seznanimo z različnimi področji, na katerih se lahko nadaljnje izobražujejo in izpopolnjujejo.

Tokrat so nas obiskali učenci OŠ Šentvid in učenci OŠ Loka Črnomelj. Delo gradbenikov, geodetov in okoljskih inženirjev so spoznavali preko zanimivih interaktivnih delavnic ter poizkusov. S pomočjo modela podtalnice so spoznali zakonitosti gibanja podzemne vode ter širjenja onesnaženja pod površjem Zemlje, sestavljali so modele mostičkov in drugih konstrukcij, pri tem opazovali njihovo obnašanje ter ugotavljali, kako različne sile delujejo na konstrukcije. Preko zasnove manjše soseske so se seznanili z osnovno organizacijo prostora, s pomenom orientacije objektov glede na strani neba, z odnosom javni prostor – zasebni prostor, hierarhijo cest … Izvedeli so tudi, kaj so in za kaj se uporabljajo različni instrumenti, kot so heliodon, IR kamera in spektrometer.