V soboto, 9. junija, se bodo v Ljubljani, v Cankarjevem domu zbrali najboljši mladi raziskovalci. Na tradicionalnem dogodku, Zotkini talenti, ki ga organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS), bodo namreč razglasili rezultate državnih tekmovanj iz znanja in srečanj mladih raziskovalcev. Med 13. in 16. uro pa bo v Veliki sprejemni dvorani Cankarjevega doma potekala aleja fakultet in organizacij, kjer se bo predstavila tudi naša fakulteta.

Model podtalnice, aplikacija za prikaz 3D modelov in manjši dron

Predstavili se bomo z zanimivim modelom podtalnice, ki nazorno prikaže osnovne zakonitosti gibanja podzemne vode ter širjenja onesnaženja pod površjem Zemlje. Z modelom bomo prikazali tudi, kako so med seboj povezani vodotoki in podtalnica. S pomočjo tabličnega računalnika pa bomo prikazali, kako lahko s posebno aplikacijo fotografije iz okolja, zajete z brezpilotnim letalnikom, vidimo v 3D modelu. Manjši brezpilotni letalnik (dron) pa bo tudi na ogled na naši stojnici.