Na vas se obračam z željo, da vstopimo v novo akademsko leto – skupaj, vsi, zdravi in brez tveganj, da bi nam študij in delo na naši univerzi to jesen prekinil nov val epidemije covid-19. Preteklo leto je bilo tako za študente kot profesorje na univerzi posebna, nova izkušnja, ki si je zagotovo nihče od nas ne želi več ponoviti. Seveda lahko profesorji predavamo in študentje poslušate preko računalniškega ekrana, a to še zdaleč ni isto kot študijski proces v živo. Poleg tega študentsko življenje ni samo poslušanje predavanj. Je tudi druženje, skupno učenje, skupno reševanje problemov, so terenske vaje, skupinsko praktično delo in nenazadnje tudi samostojno odraščanje in zabave. Vsemu temo smo se morali v veliki meri odreči in verjamem, da si nihče od nas ne želi ponoviti takšnega leta.

Prof. dr. Gregor Majdič,
rektor UL za mandatno obdobje 2021–2025