V soboto, 8. junija 2019, se je že tradicionalno v prostorih Cankarjevega doma odvijal dogodek Zotkini talenti. Prireditev je namenjena mladim talentom, ki so v šolskem letu 2018/19 na državnih tekmovanjih, organiziranih s strani ZOTKS, dosegli najvišja mesta, ter njihovim staršem in mentorjem.

Pred samo svečano slovesnostjo se je v Veliki sprejemni dvorani odvijala aleja fakultet in drugih organizacij, v okviru katere je bila prisotna tudi Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo. Tudi letos sta k stojnici veliko število zainteresiranih privabila nazoren prikaz podzemnega toka vode s fizičnim modelom in brezpilotni letalniki ter izdelki, ki so nastali z njihovo pomočjo. Z mladimi, radovednimi in vedoželjnimi talenti se je razpoložljiv čas na stojnici prehitro iztekel, zato smo jih za razširjanje obzorij in spoznavanje s področij gradbeništva, geodezije in vodarstva ter okoljskega inženirstva povabili na poletno šolo »Hiša«, ki bo potekala med 1. in 5. julijem 2019.