Gradbena fakulteta Univerze v Reki sodeluje skupaj z enajstimi evropskimi univerzami v Horizon 2020 MSCA ITN omrežju projektov z naslovom Joint Training on Numerical Modelling of Highly Flexible Structures for Industrial Applications – THREAD, znotraj katerih bomo raziskovali kompleksne mehanske sisteme sestavljene iz vitkih elementov.

Na spletni strani projekta

je objavljen razpis za štirinajst doktorantov-mladih raziskovalcev (early-stage researcher) za delo v Belgiji, Nemčiji, Franciji, na Hrvaškem, Norveškem, v Avstriji, Sloveniji in Španiji za obdobje 36 mesecev. Rok za prijavo na razpis je 15.1.2020.