V soboto, 9. junija, smo v okviru tradicionalnega dogodka Zotkini talenti sodelovali na predstavitvi fakultet in organizacij, ki je potekala v Veliki sprejemni dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani. Tam so se namreč na razglasitvi rezultatov državnih tekmovanj iz znanja in srečanj mladih raziskovalcev zbrali najboljši mladi talenti iz vse Slovenije. Prireditev Zotkini talenti vsako leto organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS), častni pokrovitelj letošnjega dogodka pa je bil prof. dr. József Györkös, direktor Javne agencije za raziskovalno dejavnost RS (ARRS).

Obiskovalci so se z zanimanjem ustavljali na naši stojnici

Na aleji fakultet in organizacij, ki je potekala med 13. in 16. uro, smo se nadobudnim mladim in zainteresirani javnosti predstavili z modelom podtalnice, ki nazorno prikaže osnovne zakonitosti gibanja podzemne vode ter širjenja onesnaženja pod površjem Zemlje. Obiskovalce je še posebej navdušil manjši brezpilotni letalnik (dron), zanimiva pa jim je bila tudi predstavitev posebne aplikacije, ki lahko fotografije iz okolja, zajete z brezpilotnim letalnikom, prikaže v 3D modelu. Mlade Zotkine talente smo povabili, da se udeležijo poletne šole »Urbani gozd – merimo, gradimo in ozelenimo«, ki bo potekala od 2. – 6. julija na fakulteti. Stojnico pa je obiskal tudi dekan, prof. dr. Matjaž Mikoš, ki je skupaj s študenti in asistenti ponosno predstavljal našo fakulteto.