Select Page

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije (Sklad) je objavil nov razpis Po kreativni pot do znanja.

Spletna stran razpisa http://www.sklad-kadri.si/si/razpisi-in-objave/razpis/n/javni-razpis-po-kreativni-poti-do-znanja-2017-2020/

Odpiranja in vrednost razpisa:
Razpis ima tri odpiranja v skupni vrednosti 7.298.199,90 EUR, in sicer:
• za št. leto 2017/2018 največ 5 projektov (prvo odpiranje), v vrednosti 3.260.109,60 EUR
• za št. leto 2018/2019 največ 3 projekte (drugo odpiranje), v vrednosti 2.259.848,70 EUR,
• za št. leto 2019/2020 največ 3 projekte (tretje odpiranje), v vrednosti 1.778.241,60 EUR.

Roki za 1. odpiranje:
3. januar 2017: Oddaja posameznih projektov koordinatorki na FGG g. Konstanci Soss
4. januar 2017: Oddaja elektronske prijave vseh projektov FGG v pred-pregled na UL
8. januar 2017: Oddaja prijave vseh projektov FGG s prilogami na UL v elektronski in tiskani obliki
15. januar 2017: Oddaja vloge prijavitelja (=UL) na Sklad (vse prijave vseh članic UL).

Prijavo izpolnjujete na vlogi Priloga k prijavnemu obrazcu št. 1, ki jo najdete v desni pasici na spletni strani Sklada.

Informacije in prijave:
Konstanca Soss, koordinatorka na ravni članice za projekte Po kreativni poti do znanja
konstanca.soss@fgg.uni-lj.si; 041/795094, kabinet I-111-A

Obdobje upravičenosti stroškov in izdatkov po tem javnem razpisu je od  dneva objave javnega razpisa v Uradnem listu RS do vključno 31.08.2018 za prvo odpiranje, od 01.10.2018 do vključno 31.07.2019 za drugo odpiranje in od 01.10.2019 do vključno 31.07.2020 za tretje odpiranje.

Interni roki so bodo določili naknadno, po opravljenem izboru projektov.

Trajanje projekta: Projekt lahko traja najmanj 3 in največ 5 mesecev.

Namen razpisa: spodbujanje krepitve sodelovanja in povezovanja visokošolskega sistema z okoljem (gospodarstvo, negospodarstvo), izvajanje modelov odprtega in prožnega prehajanja med izobraževanjem in gospodarstvom ter družbenim okoljem. Ob partnerskem sodelovanju visokošolskih zavodov z (ne)gospodarstvom bodo mladi pridobili konkretne in praktične izkušnje že med izobraževanjem.

Predmet sofinanciranja: so projekti, ki se bodo izvajali v skupinah od 4 do 8 študentov pod mentorstvom pedagoškega in delovnega mentorja (dejavnost 1) in medsebojna izmenjava znanj, izkušenj in dobrih praks strokovnih delavcev, tako pedagoških mentorjev iz visokošolskih zavodov kot delovnih mentorjev iz (ne)gospodarstva (dejavnost 2).

Partnerji na projektu: Vsak projekt mora vključevati sodelovanje izključno ene gospodarske družbe oz. samostojnega podjetnika posameznika (prvi partner). V  projekt se lahko dodatno vključi izključno ena organizacija iz gospodarskega ali družbenega področja, ki na inovativen način pristopi k reševanju izpostavljenega problema z namenom družbenega razvoja.

Prijavitelj: Univerza v Ljubljani
(Na javni razpis se lahko prijavijo visokošolski zavodi v Republiki Sloveniji (univerza ali samostojni visokošolski zavod), ki se na dan roka za oddajo vloge za posamezno odpiranje vodijo v Evidenčnem in analitskem informacijskem sistemu visokega šolstva v Republiki Sloveniji, izvajajo javno veljavne študijske programe ter imajo vpisane študente v vsakem študijskem letu, ki ustreza posameznemu odpiranju vlog po tem javnem razpisu, torej v študijskem letu 2017/2018 za prvo odpiranje, v študijskem letu 2018/2019 za drugo odpiranje ter v študijskem letu 2019/2020 za tretje odpiranje.)
V kolikor je prijavitelj univerza, lahko le-ta v svoji vlogi odda število projektov iz prejšnjega odstavka za vsako svojo članico, ki je nosilka izvajanja posameznega projekta.
Za posamezno univerzo je kvota projektov, ki jih lahko prijavi v vlogi, določena s številom članic univerze in največjim številom projektov, ki jih določa javni razpis za posamezno odpiranje. V primeru, da posamezna članica univerze ne prijavi največjega možnega števila projektov lahko z izjavo odstopi od predpisane kvote maksimalnega števila projektov oziroma izjavi, da se odpoveduje izvajanju določenega števila projektov. Univerza lahko te projekte prenese na druge članice univerze, ki bi želele v vlogi prijaviti več projektov.

Skip to content

Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta se strinjate z uporabo piškotkov. Več informacij

Nastavitve piškotkov na tem spletnem mestu so nastavljene na "dovolite piškotke", da vam omogočijo najboljšo možno izkušnjo brskanja. Če še naprej uporabljate to spletno mesto, ne da bi spremenili nastavitve piškotkov, ali če spodaj kliknete "Sprejmi", se s tem strinjate.

Zapri