V četrtek, 23. 6., je potekala podelitev doktorskih listin in priznanj za pomembna umetniška dela. Podelitev, na kateri se je zbralo 355 doktoric in doktorjev znanosti ter 12 prejemnic in prejemnikov priznanj za pomembna umetniška dela, je tokrat prvič potekala na Kongresnem trgu pred rektoratom Univerze v Ljubljani.

V Sloveniji se največ doktoric in doktorjev znanosti ponaša prav z doktorsko listino Univerze v Ljubljani, ki ima na področju doktorskega študija dolgo tradicijo. Prve doktorice in doktorji znanosti so svoj študij začeli v tujini, ustanovitev Univerze v Ljubljani leta 1919 pa jim je omogočila, da so ga zaključili doma.

Med prejemniki doktorske listine je bilo tudi 8 doktoric in doktorjev znanosti s Fakultete za gradbeništvo in geodezijo UL, ki so doktorski študij zaključili v študijskem letu 2020/2021:

Stefano Caprinozzi
Urška Drešček
Urška Kanjir
Mitja Papinutti
Gabrijela Starešinič
Nataša Šprah
Jernej Tekavec
Mateja Volgemut

Vsem prejemnicam in prejemnikom doktorskih listin in priznanj za pomembna umetniška dela in njihovim mentorjem iskreno čestitamo in jim želimo uspešno kariero!

Več informacij: https://www.uni-lj.si/v_ospredju/2022062414420437/