Tovarna Hauraton s centralnim sedežem v Rastattu je inovativno nemško podjetje, s tradicijo skoraj 60 let. Ukvarjajo se z razvojem in proizvodnjo izdelkov za odvodnjo padavinskih voda urbanih okolij, manjših stanovanjskih in poslovnih območij in objektov, športnih terenov, igrišč in stadionov ter izdelkov namenjenih trajnostnim in okolju prijaznimi rešitvami zadrževanja in ponikanja padavinskih voda. Izdelki HAURATON so na slovenskem trgu prisotni že od leta 1994. Do leta 2003 so delovali kot podružnica, od leta 2003 pa delujejo kot Hauraton, gradbeni elementi d.o.o.

Na povabilo slovenskega predstavnika smo, v okviru »Hauraton European Student Program 2019« imeli možnost obiskati tovarno, spoznati se z izdelki in načinom proizvodnje. Poleg študentov Fakultete za gradbeništvo in geodezijo UL, so se programa udeležile tudi sorodne fakultete univerz iz Slovaške (Bratislava in Košice),  Hrvaške (Zagreb in Split) ter Srbije (Beograd in Niš). Organizirana so bila predavanja iz teorije in praktičnih vidikov površinske odvodnje. Na koncu obiska so se sodelujoči študentje, razporejeni po skupinah med seboj pomerili pri reševanju praktičnih problemov padavinske odvodnje urbanih in industrijskih območij.