Doc. dr. Juretu Kokalju asistentu za fiziko na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo, ki deluje tudi na Institutu Jožef Stefan, je skupaj s Kanadskim inštitutom za napredne znanosti in z raziskovalci Princeton Univerze v ZDA ter kanadske Univerze v Sherbrooku, uspel preboj pri raziskovanju lastnosti elektronov v kristalu, ki so ga objavili v prestižni reviji Science. »Skupaj z ameriškimi in kanadskimi kolegi je prek numeričnih simulacij opisal zahteven eksperiment, povezan z vedenjem elektronov v visokotemperaturnih superprevodnikih,« pišejo v časopisu DELO, kjer so se v rubriki Znanost podrobneje razpisali o dosežku, ki je omogočil preboj v raziskovanju lastnosti elektronov v kristalu.

Celoten članek je na voljo v Časniku DELO, leto 61 / št. 13.