Na najnovejši lestvici Global Ranking of Academic Subjects za leto 2021 se je UL FGG za področje gradbeništva (Civil Engineering) ponovno uvrstila visoko in sicer na 201. do 300. mesto med svetovnimi univerzami. Lestvica sicer razvršča 4000 univerz na 54 predmetnih področjih, prvič leta 2017.

Prva mesta na lestvici za leto 2021 za področje gradbeništva zasedajo na:

• 1. mestu Univerza Tongji (Kitajska),
  • 2. mestu ETH Zürich (Švica) in
  • 3. mestu Tsinghua (Kitajska).

Podrobnosti so na voljo na spletni strani: http://www.shanghairanking.com/rankings/gras/2021 UL FGG je vse od leta 2017 razvrščena na visoko 201. do 300. mesto.