Za razvoj kariere je pomembno, da različna delovna mesta spoznavamo že med študijem. Za to obstaja več načinov – poleg študentskega dela je odlična priložnost za to tudi mentorski program.

Zato vabimo vse študente, da se vključite v mentorski program Alumni za študente in tako že med študijem izkusite svoje bodoče delovno mesto tudi v praksi. Alumni UL vsem študentom UL prek osvetlitve delovnega mesta namreč ponujajo, da spoznate njihovo delovno okolje in specifike njihovega dela.

Kako poteka osvetlitev delovnega mesta? Za en dan se boš lahko priključil/a mentorju (alumnu UL), ki ti glede na tvoje področje zanimanja najbolj ustreza ter spoznal/a, kakšne delovne naloge opravlja, v kakšnem okolju deluje in kaj vse zajema njegovo delovno mesto. Vključitev v program je idealna priložnost, če te zanimajo specifike določenih delovnih mest ali pa te je vedno zanimalo, kako izgleda tipičen delovni dan nekoga na določenem delovnem mestu.

3 prednosti vključitve v mentorski program:

1. Lahko spoznaš, ali je določeno delovno mesto ustrezno zate.
  2. Pridobiš lahko koristne povezave in kontakte v organizaciji ali na področju, ki te zanima.
  3. Pridobiš dragocene praktične izkušnje.

Kako se priključiš projektu? Prijavi se prek portala alumniUL. Na portalu najdeš seznam obstoječih mentorjev, med katerimi lahko izbiraš.

Kaj, če mentorja, ki si ga želim, ni na seznamu? Nič hudega, sporoči nam njegovo/njeno ime in priimek ter podjetje, kjer je zaposlen/a, in potrudili se bomo, da bo prav ta oseba postala tvoj mentor. Svojo željo nam sporoči na alumni@fgg.uni-lj.si.

Več informacij o projektu najdeš tukaj: https://www.uni-lj.si/alumni/pripravljen_pomagati/bodi_mentor/