Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani z žalostjo sporoča, da je sklenil svojo življenjsko pot profesor v pokoju

dr. Marko Breznik, redni profesor za področje hidrotehničnih objektov in podzemnih voda

Prof. dr. Marko Breznik je združeval znanja in prakso na področju gradbeništva in geologije. Kot strokovnjak Združenih narodov je deloval v tujini (Mali, Grčija). Na fakulteti se je zaposlil leta 1975 in upokojil leta 1990, v tem obdobju je bil predstojnik katedre in hidrotehničnega oddelka. Njegovo pedagoško delo je zajemalo področja hidrotehničnih objektov, vodnih moči, podzemnih voda in inženirske geologije, s čimer je ohranil vitalnost teh pomembnih področij hidrotehnike. Na teh področjih je tudi raziskovalno in strokovno deloval ter o svojih izkušnjah s področja tesnjenja akumulacij na krasu objavil monografijo pri priznani mednarodni založbi. Za dolgoletni prispevek k razvoju fakultete, njeni uveljavitvi v Sloveniji in tujini ter odmevno interdisciplinarno raziskovalno delo je ob 90-letnici fakultete prejel zlato plaketo.