V okviru projekta Zunaj Mestna občina Ljubljana podpira lokalne pobude in ideje prebivalcev Ljubljane in spodbuja njihovo povezovanje v soseskah. Gre za projekt Mestne občine Ljubljana, ki je nastal v sodelovanju z društvom ProstoRož in Inštitutom za politike prostora (IPoP). Pobudniki in izvajalci akcij pa so prebivalci Ljubljane. Letos so v okviru projekta izmed 57 prejetih pobud izbrali 15 zmagovalnih idej, ki jih bodo pomagali uresničiti. Med slednjimi je tudi ideja, ki je nastala v sodelovanju med fakulteto in Geodetskim inštitutom Slovenije, in smo jo poimenovali Vozlišče dobrih idej.

Prostor za sprostitev druženje in izmenjavo idej

Pobuda je nastala, ker v okolici fakultete močno primanjkuje prostorov na prostem, kjer bi se lahko družili študentje, zaposleni in tudi naključni mimoidoči. Na zelenici pred fakulteto in Geodetskim inštitutom Slovenije na Jamovi cesti bomo zato uredili prostor za sprostitev, druženje in izmenjavo idej. Ideja mora biti izvedena do konca septembra, vsaka zmagovalna ponuda pa bo dobila tudi svojega mentorja, ki bo pomagal z nasveti in strokovno podporo, ter do 800 EUR za nakup potrebnega materiala.

Veselimo se novega skupnega prostora, kjer se bomo lahko od septembra dalje družili in izmenjavali mnenja in ideje.